PressClub Magyarország · Article.

50. BMW BERLIN-MARATHON: története legnagyobb, 27 fős csapatával indult a SUHANJ! Alapítvány

Vasárnap két etióp futó, Milkesa Mengesha és Tigist Ketema győzelmével zárult az 50. BMW BERLIN-MARATHON. A megmérettetésen 58 000 futó indult és összességében rekordot jelentő létszámban, 85 000-en vettek részt aktívan a sportág egyik legnagyobb ünnepén. A SUHANJ! Alapítvány valaha volt legnagyobb kontingensével, 27 fős csapattal képviseltette magát a versenyen. A BMW Group Magyarország támogatását immár kilencedik éve élvező csapat minden tagja sikeresen teljesítette a távot.

Photos(1x, 5,1 MB)

Vasárnap két etióp futó, Milkesa Mengesha és Tigist Ketema győzelmével zárult az 50. BMW BERLIN-MARATHON. A megmérettetésen 58 000 futó indult és összességében rekordot jelentő létszámban, 85 000-en vettek részt aktívan a sportág egyik legnagyobb ünnepén. A SUHANJ! Alapítvány valaha volt legnagyobb kontingensével, 27 fős csapattal képviseltette magát a versenyen. A BMW Group Magyarország támogatását immár kilencedik éve élvező csapat minden tagja sikeresen teljesítette a távot.

A német főváros 50. alkalommal látta vendégül a sportolókat a leggyorsabbként számon tartott maratonon szeptember 29-én. Az 50. BMW BERLIN-MARATHON győztese két egyiptomi futó, Milkesa Mengesha, illetve Tigist Ketema lett 2:03.17-es, illetve 2:16.42-es eredménnyel.

A rendszerint a világ elit versenyzőit is a rajtvonalra csábító Berlin Marathonnak 2011 óta névadó szponzora a BMW Group, a BMW Group Magyarország pedig 2015 óta aktív résztvevője a versenynek a mozgás örömét sérült és fogyatékkal élő társainkkal megosztó SUHANJ! Alapítvány oldalán. A közhasznú, nonprofit civil szervezet csapata rekordot jelentő létszámban, 27 fővel állt rajthoz a jubileumi megmérettetésen.

A SUHANJ! Alapítvány csapatát fogyatékkal élők, az őket kísérő guide futók, illetve az alapítvány adománygyűjtő futói alkotják. Az idei versenyen a SUHANJ! csapatát erősítette Boronkay Péter sokszoros világbajnok paratriatlonista, paraolimpikon is. A csapattagok közül három sportoló indult a handbike versenyzők mezőnyében.

Idén két súlyosan mozgássérült fiatal is csatlakozott a SUHANJ! csapatához, akik önerőből nem tudtak részt venni a mozgásban, így őket két-két guide futó egy speciális futókocsiban tolta végig a maratoni távon.

A BMW Group Magyarország támogatást nyújtott a SUHANJ! Alapítvány számára a 27 fős csapat versenyzőinek nevezésében és mobilitási partnerként segítette a csapat berlini utazását is egy vadonatúj BMW 540d XDrive Touring és egy BMW 330d XDrive modelllel.