Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Technologická otevřenost, silná produktová řada a NEUE KLASSE: BMW Group na cestě k růstu v roce 2025.

2025: Plánovaný mírný růst objemu prodeje +++ Skupina EBT na úrovni předchozího roku +++ Vyšší očekávané cash flow +++ Plánovaný mírný nárůst podílu BEV na celkových prodejích +++ Díky důsledné strategii: Investice se mají snížit z plánovaného maxima v roce 2024 +++ Technologická otevřenost jako strategická konkurenční výhoda +++ Prvním sériovým vozem NEUE KLASSE bude BMW iX3 +++

Korporátní finance, fakta a čísla
·
Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

Britta Ullrich
BMW Group

Downloads.

  
Attachments(1x, 412,26 KB)
  
Photos(5x, 56,24 MB)

Mnichov. BMW Group vstupuje do finančního roku 2025 s jasným závazkem růstu – s plánovaným mírným zvýšením objemu prodeje, snížením investic a silným cash flow.

„BMW Group se vždy vyznačovala tím, že jsme dokázali udržet směr i v náročných podmínkách. I nadále se jasně soustředíme na dvě věci – na naše krátkodobé výsledky i na naši dlouhodobou perspektivu,“ řekl v pátek Oliver Zipse, předseda představenstva BMW AG. „S NEUE KLASSE realizujeme největší projekt zaměřený na budoucnost v historii naší společnosti a zároveň dosahujeme solidního volného cash flow.“ 

Na konci letošního roku odstartuje první sériový model NEUE KLASSE, nové BMW iX3, a tím začne nebývale intenzivní příchod nových modelů: BMW Group uvede do roku 2027 na trh více než 40 nových a modernizovaných vozů napříč všemi variantami pohonu a všemi segmenty. Tyto nové modely mají společné to, že budou vybaveny technologickými klastry budoucnosti, které budou s uvedením NEUE KLASSE postupně zaváděny do celého portfolia.

„S našimi novými technologickými klastry děláme obrovský krok vpřed – dosahujeme maximální škálovatelnosti, zvyšujeme úroveň inovací a posilujeme výhody pro zákazníky. Nerozlišujeme mezi segmenty nebo technologiemi pohonu – každému zákazníkovi poskytujeme nejnovější technologie,“ řekl Zipse.

Důsledné implementační strategie
BMW Group v roce 2024 rozsáhle investovala do inovativních technologií, své modelové řady a výrobních kapacit po celém světě. V letošním roce dojde ve srovnání s rekordním loňským rokem k poklesu výdajů na výzkum a vývoj a kapitálových výdajů. Na základě toho společnost usiluje o zisk před zdaněním na úrovni předchozího roku – navzdory zvýšeným nákladům.

„Ještě nikdy v historii BMW jsme do naší budoucnosti neinvestovali tak rozsáhle. Investice dosáhly nejvyšší úrovně v roce 2024, jak bylo plánováno. To podtrhuje pevnost naší strategie a také to, jak důsledně ji realizujeme,“ uvedl Walter Mertl, člen představenstva odpovědný za oblast financí.

Technologická otevřenost jako strategický faktor úspěchu v globální konkurenci
Rozmanitost produktové řady zůstává klíčovým faktorem úspěchu BMW Group. Společnost nabízí široké portfolio pohonů – spalovací motory, plug-in hybridy, bateriové elektromobily a od roku 2028 i vodíkové palivové články. Vysoce účinné spalovací motory zůstávají důležité díky trvalé globální poptávce. V roce 2024 společnost uvedla přes 15 nových či modernizovaných modelů se spalovacími motory, které jsou již schváleny pro vyšší podíl obnovitelných paliv. Nízkouhlíková paliva pomáhají snižovat emise stávajícího vozového parku v Evropě s více než 250 miliony vozidel.

Elektromobily (BEV) zůstávají hlavním motorem růstu BMW Group. Široká nabídka plně elektrických vozidel společnosti zahrnuje více než 15 modelů všech značek. V roce 2024 BMW Group výrazně zvýšila své celkové celosvětové prodeje BEV na 426 536 kusů (+13,5 %), což představuje více než 17% podíl na prodejích. U MINI je přibližně každý čtvrtý vůz čistě elektrický, u Rolls-Royce již každý třetí.

Plug-in hybridy (PHEV) zůstávají dalším základním prvkem technologicky otevřeného přístupu BMW Group a elektrifikace její modelové řady.Celkem BMW Group dodala zákazníkům v roce 2024 téměř 600 000 elektrifikovaných vozidel včetně plug-in hybridů (PHEV a BEV). To znamená, že téměř každé čtvrté prodané vozidlo bylo elektrifikované.

Elektrifikované dodávky dosáhly nového historického maxima – důležité milníky v roce 2025
Společnost dosáhne v roce 2025 dvou významných milníků: zaprvé tři miliony elektrifikovaných vozidel na silnicích od uvedení BMW i3 a BMW i8 na trh a zadruhé 1,5 milionu čistě elektrických vozidel dodaných zákazníkům. Snížení emisí CO2 u nového vozového parku rovněž podtrhuje účinnost technologické otevřenosti: na základě předběžných údajů se BMW Group podařilo v roce 2024 poprvé snížit emise vozového parku v EU pod 100 gramů CO2 na kilometr (WLTP).

První sériové vozidlo na vodík bude uvedeno na trh v roce 2028.
V roce 2028 se BMW Group stane prvním prémiovým výrobcem na světě, který uvede na trh sériově vyráběné vozidlo s palivovými články a nabídne tak svým zákazníkům další možnost bezemisního pohonu. Za tímto účelem BMW Group prohlubuje spolupráci se společností Toyota Motor Corporation.

NEUE KLASSE pokládá základy – BMW iX3 bude prvním sériovým vozem z této rodiny
Sériová výroba modelů NEUE KLASSE se rozběhne koncem roku 2025. První sériové vozidlo této nové generace modelů BMW ponese modelové označení BMW iX3. Sériová výroba tohoto SAV, jehož předzvěstí byl loňský koncept BMW Vision Neue Klasse X, bude zahájena koncem letošního roku v maďarské továrně Debrecín. Od konce roku 2024 se zde již vyrábějí předsériová vozidla určená k testování.

BMW iX3 zahajuje bezprecedentní příchod nových modelů plánovaných do roku 2027: v rychlém sledu bude následovat uvedení více než 40 modelů všech variant pohonu, včetně sportovního sedanu, který je pro značku BMW klíčový a který bude uveden na trh v roce 2026.

S uvedením BMW iX3 na trh budou nové technologické klastry integrovány do celé produktové řady BMW na základě již používaného principu modularity. BMW Group tímto vývojem dosáhla vysoké úrovně inovací: byly úspěšně zaregistrovány četné patenty, což znamená, že všechny budoucí modely BMW budou těžit z inovací NEUE KLASSE, stejně jako z jejího nového designového stylu.

Digitální nervový systém pro „softwarově definovaný vůz“
Pro další fázi zákaznického a řidičského zážitku BMW Group zcela přepracovala komponenty, funkce a konektivitu svého „softwarově definovaného vozidla“. Výsledkem je zcela restrukturalizovaný digitální nervový systém sestávající z nového elektrického systému se zónovou architekturou, ze zdokonalené softwarové architektury a čtyř „supermozků“. Tyto vysoce výkonné počítače sdružují výpočetní výkon pro klíčové funkce vozu v oblastech infotainmentu, automatizovaného řízení, jízdní dynamiky a základních komfortních funkcí. Tímto způsobem BMW Group centralizuje a výrazně snižuje počet elektronických řídicích jednotek a současně poskytuje ve vozidle více než dvacetkrát vyšší výpočetní výkon. To již nyní zajišťuje, že elektronické řídicí jednotky budou schopné pojmout i budoucí aktualizace softwaru a funkcí, včetně funkcí umělé inteligence.

Orientace na řidiče: nový systém BMW Panoramic iDrive
BMW Group před 20 lety svým systémem iDrive stanovila standardy pro intuitivní ovládání mnoha funkcí vozu. Nové BMW iX3 přináší další generaci s přepracovaným displejem a inteligentním operačním systémem, který zachovává princip „ruce na volantu, oči na silnici“. Systém BMW Panoramic iDrive nově definuje interakci řidiče s vozidlem. Jeho hlavním prvkem je displej BMW Panoramic Vision, umístěný pod čelním oknem a zobrazující obsah přes celou šířku interiéru. Je doplněný o 3D Head-Up Displej, centrální kontrolní displej a multifunkční volant. Ovládání probíhá dotykem nebo hlasem pomocí asistenta BMW Intelligent Personal Assistant využívajícího pokročilou umělou inteligenci (AI).  

Nový BMW Operační systém X, vyvinutý vlastními silami na platformě AOSP (Android Open Source Project), přináší zdokonalené aktualizace, personalizaci a efektivní distribuci obsahu mezi všemi prvky systému.

Šestá generace technologie BMW eDrive
BMW Group v elektrických modelech NEUE KLASSE uvádí na trh šestou generaci své technologie eDrive, která se skládá ze tří výrazně vylepšených komponent: vysokonapěťové baterie, elektromotoru a „BMW Energy Master“, což je řídicí jednotka celého systému elektrického pohonu, vyvinutá a vyráběná vlastními silami. BMW Group bude pro vysokonapěťové baterie v budoucnu používat cylindrické články a 800voltový systém. Tato kombinace přinese o 20 % vyšší hustotu energie, o 30 % rychlejší nabíjení a nejméně o 30 % delší dojezd. Díky této nové koncepci chce BMW Group snížit náklady na vysokonapěťovou baterii o 40 až 50 %.** V budoucnu si zákazníci budou moci vybrat mezi modely s jedním, dvěma, třemi nebo čtyřmi elektromotory.

Silné značky, diverzifikované portfolio produktů
Základem úspěchu BMW Group je svěží a atraktivní produktová řada napříč všemi segmenty. V roce 2024 představila značka BMW s novým BMW X3 čtvrtou generaci jednoho ze svých nejprodávanějších modelů. Během posledních dvou let BMW Group důkladně aktualizovala svou produktovou řadu ve dvou segmentech s vysokým objemem prodeje: v základním segmentu byly na trh uvedeny nové generace BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé. V pro BMW hlavním segmentu byly dále zdokonaleny modely BMW řady 3 a BMW řady 4. Po aktualizaci BMW iX* nyní tento model nabízí elektrický dojezd přes 700 km (WLTP).

V roce 2024 zaznamenala společnost M GmbH rekordní prodeje již 13. rok po sobě, přičemž stavěla na široké a rozmanité modelové řadě, zahrnující mimo jiné BMW M3 CS Touring*, BMW M5 Sedan* a BMW M5 Touring*. Každý desátý vůz značky BMW používá technologie BMW M. 

Uvedením nového MINI Cabrio* je rodina nových MINI kompletní a zahrnuje celkem pět variant. 

Rolls-Royce nedávno představil svůj druhý čistě elektrický vůz: Spectre Black Badge*. Společnost také investuje 300 milionů liber do svého výrobního závodu v Goodwoodu, aby dále rozšířila svou nabídku zakázkové výroby provedení (Bespoke) a karoserií (Coachbuild). 

BMW Motorrad vykázala v loňském roce historicky nejvyšší prodeje. Za tento úspěch vděčí mimo jiné svým velmi žádaným modelům GS, novým modelům Heritage řady R12 a výkonným sportovním modelům ze čtyřválcové řady.

Podle plánu dosáhly investice do budoucnosti v roce 2024 nového historického maxima
BMW Group systematicky a s velkou dynamikou pracuje na rozsáhlých modernizacích svých modelů a technologických inovacích včetně elektrifikace a digitalizace napříč všemi modelovými řadami. Za tímto účelem společnost investovala v účetním roce 2024 více než 18 miliard eur do výzkumu a vývoje a kapitálových výdajů spojených s novými produkty a zařízeními. Společnost dále posílila svoji globální výrobní síť výstavbou nové továrny v maďarském Debrecínu, kde bude koncem letošního roku zahájena sériová výroba nového BMW iX3, spolu s rozvojem pěti vysokonapěťových montážních závodů na baterie a rozsáhlou rekonstrukcí mnichovské továrny. 

BMW Group plní upravené obchodní cíle pro rok 2024 podle prognózy
Společnost dosáhla upravených obchodních cílů pro rok 2024, které byly stanoveny v září. Úprava hlavních ukazatelů byla vyvolána finančními dopady zastavení dodávek a stažení z trhu v souvislosti s dodávaným komponentem integrovaného brzdového systému (IBS) a pokračující utlumenou poptávkou na čínském trhu. S výjimkou Číny dosáhla značka BMW za celý rok růstu o 4,1 % a dokázala rozšířit svou pozici světové jedničky ve svém segmentu. BMW Group vykázala za celý rok tržby ve výši 142 380 milionů eur (2023: 155 498 milionů eur; –8,4 %).

Investice do budoucnosti s NEUE KLASSE dosahují nového vrcholu
Výdaje na výzkum a vývoj se podle plánu výrazně zvýšily na 9 078 milionů eur (2023: 7 755 milionů eur/+17,1 %). Podíl výdajů na výzkum a vývoj za celý rok činil 6,4 % (2023: 5,0 %). Kapitálové výdaje BMW Group za celý rok se podle plánu vyšplhaly na 9 056 milionů eur (2023: 8 836 milionů eur/+2,5 %). Ukazatel kapitálových výdajů za dvanáctiměsíční období vzrostl na 6,4 % (2023: 5,7 %). Společnost očekává, že její investice do budoucích projektů budou klesat, a to počínaje rokem 2025.  

Zisk skupiny (EBT) v souladu s upraveným výhledem
V roce 2024 vykázala BMW Group zisk před zdaněním (EBT) ve výši 10 971 milionů eur (2023: 17 096 milionů eur/–35,8 %). Čistý zisk skupiny dosáhl 7 678 milionů eur (2023: 12 165 milionů eur /–36,9 %). 

Marže EBIT automobilového segmentu 6,3 %
Zisk segmentu automobilů před započtením finančního výsledku (EBIT) činil v roce 2024 celkem 7 893 milionů eur (2023: 12 981 milionůeur/–39,2 %). Zejména ve druhé polovině roku 2024 byl provozní výsledek ovlivněn situací na trhu v Číně a zastavením dodávek v souvislosti s integrovaným brzdovým systémem (IBS). EBIT marže dosáhla výše 63 % (2023: 9,8 %), což bylo v rámci upraveného cílového rozpětí 6–7 %. Při vyloučení odpisů aktiv BBA z alokace kupní ceny činila marže EBIT 7,4 %. 

Cash flow segmentu automobilů za celý rok činil 4 852 milionů eur (2023: 6 942 milionů eur), a to navzdory realizovaným investicím do budoucnosti ve výši 18,2 mld. eur. V roce 2025 se očekává, že volný peněžní tok segmentu bude těžit z nižších kapitálových výdajů nad 5 miliard eur. 

V segmentu finančních služeb vykázala BMW Group v roce 2024 solidní nárůst počtu nových smluv s retailovými zákazníky na nová i ojetá vozidla, přičemž objem financování na jednu smlouvu výrazně vzrostl. Míra penetrace nových vozů BMW Group pronajímaných nebo financovaných segmentem Financial Services se během sledovaného roku vyšplhala na 42,6 % (2023: 38,2 %/+4,4 %).

Zisk před zdaněním (EBT) za celý rok 2024 dosáhl 2 538 milionů eur (2023: 2 962 milionů eur/–14,3 %). Vývoj zisku odráží očekávaný nižší příjem z dalšího prodeje vozidel na konci leasingu v porovnání s předchozím rokem, který nicméně zůstává v průměru na jedno vozidlo kladný. Kromě toho byl zisk ovlivněn vyššími rezervami na úvěrová rizika a rizika související se zůstatkovou hodnotou a dodatečnými alokacemi do rezerv.

Vyšší výplatní poměr – navržená dividenda 4,30 eura
Při zohlednění cílového rozpětí výplatního poměru 30–40 % čistého zisku připadajícího na akcionáře BMW AG a s výhradou schválení valnou hromadou plánovanou na 14. května 2025 bude akcionářům rozdělen nepřidělený zisk společnosti (podle německého obchodního zákoníku) ve výši 2 677 milionů eur (2023: 3 802 milionů eur/–29,6 %) z čistého zisku BMW AG. To představuje historicky nejvyšší výplatní poměr ve výši 36,7 % (2023: 33,7 %). V souladu s tím představenstvo a dozorčí rada navrhnou dividendu ve výši 4,30 eura na jednu kmenovou akcii (2023: 6,00 eur) a 4,32 eura na jednu prioritní akcii (2023: 6,02 eura). Dividenda za fiskální rok 2024 je tak čtvrtou nejvyšší v historii společnosti.

Kromě toho zůstávají zpětné odkupy akcií pevným pilířem strategie návratnosti pro akcionáře. Od schválení valnou hromadou v roce 2022 získala BMW Group k 31. prosinci 2024 celkem 6,35 % základního kapitálu. Do dubna 2025 společnost nakoupí akcie v celkové hodnotě 4 miliard eur. Na výroční valné hromadě 14. května 2025 požádá BMW AG o další pověření ke zpětnému odkupu dalších akcií ve výši 10 % stávajícího základního kapitálu během následujících pěti let. 

Meziročně vyšší počet zaměstnanců
BMW Group zaměstnávala na konci roku 2024 159 104 zaměstnanců (2023: 154 950/+2,7 %). Tento mírný nárůst počtu zaměstnanců byl podle plánu způsoben náběhem výroby modelů NEUE KLASSE, především v oblasti vývoje, IT a globální výrobní sítě BMW Group. 

Podrobné pokyny pro rozpočtový rok 2025
BMW Group očekává v průběhu finančního roku 2025 následující vývoj: inflace se nadále stabilizuje a další mírné snižování úrokových sazeb v mnoha zemích naznačuje, že poptávka v roce 2025 mírně vzroste. S plnou dostupností nových modelů BMW řady 5, BMW X3 a obnovené modelové řady MINI, stejně jako nového BMW řady 2 Gran Coupé společnost očekává mírný nárůst celkových prodejů. Podíl čistě elektrických vozidel na dodávkách se oproti roku 2024 poněkud zvýší. 

Strategie elektrifikace a digitalizace bude pokračovat i v roce 2025, nicméně se očekává, že náklady a investice budou po roce 2024 klesat. Současně se předpokládá, že přetrvávající náročná situace v Číně, zvyšování cel a pokračující podpůrná opatření pro dodavatelský řetězec budou představovat negativní faktory. 

Tyto pokyny zohledňují dopady zvýšení sazeb, které vstoupilo v platnost do 12. března. Vzhledem k výše uvedeným aspektům se očekává, že zisk skupiny před zdaněním bude na úrovni předchozího roku***. V segmentu Automotive se předpokládá marže EBIT v rozmezí 5,0 až 7,0 %. RoCE v segmentu Automotive by se měla pohybovat v rozmezí 9 až 13 %. RoE v segmentu finančních služeb se pak bude podle prognózy pohybovat v rozmezí 13 až 16 %. V segmentu motocyklů se předpokládá mírný nárůst tržeb a EBIT marže v cílovém rozmezí 5,5 až 7,5 %, přičemž RoCE bude činit 13 až 17 %. Výše uvedených cílů bude dosaženo při současném počtu zaměstnanců. 

Skutečné obchodní výsledky BMW Group se mohou odchylovat od současných očekávání, a to v důsledku změn politických a makroekonomických podmínek. Negativní dopad by mohlo mít mimo jiné v současnosti očekávané zintenzivnění globálních obchodních konfliktů v podobě dalšího zvyšování cel. 

* * *

Zpráva BMW Group 2024 byla zveřejněna 14. března 2025 na adrese:
https://www.bmwgroup.com/de/investor-relations/unternehmensberichte.html

 

BMW Group – přehled:  2024

 

2024

2023

Změna v %

Dodávky zákazníkům 

    

Automobily

jednotky

2 450 854

2 554 183

–4,0

z toho: BMW

jednotky

2 200 217

2 252 793

–2,3

MINI

jednotky

244 925

295 358

–17,1

Rolls-Royce

jednotky

5 712

6 032

–5,3

Motocykly

jednotky

210 385

209 066

0,6

     

Zaměstnanci (k 31. 12. 2024)

 

159 104

154 950 

2,7 

EBIT marže Automobily

procenta

6,3 %

9,8 %

–3,5 %

Marže EBIT Motocykly

procenta

6,1 %

8,1 %

–2,0 %

Marže EBT BMW Group2

procenta

7,7 %

11,0 %

–3,3 %

     

Příjmy 

milionů EUR

142 380

155 498

–8,4

z toho: Automobily

milionů EUR

124 917

132 277

–5,6

Motocykly

milionů EUR

3 220

3 214

0,2

Finanční služby

milionů EUR

38 562

36 227

6,4

Ostatní subjekty

milionů EUR

14

11

27,3

Vyřazení

milionů EUR

–24 333

–16 231

49,9

     

Zisk před finančním výsledkem (EBIT)

milionů EUR

11 509

18 482

–37,7

z toho: Automobily

milionů EUR

7 893

12 981

–39,2

Motocykly

milionů EUR

198

259

–23,6

Finanční služby

milionů EUR

2 511

3 055

–17,8

Ostatní subjekty

milionů EUR

–25

–13

92,3

Vyřazení

milionů EUR

932

2 200

–57,6

     

Zisk před zdaněním (EBT)

milionů EUR

10 971

17 096

–35,8

z toho: Automobily

milionů EUR

7 544

12 642

–40,3

Motocykly

milionů EUR

198

258

–23,3

Finanční služby

milionů EUR

2 538

2 962

–14,3

Ostatní subjekty

milionů EUR

837

–100

937,0

Vyřazení

milionů EUR

–146

1 334

–110,9

     

Daně z příjmů skupiny

milionů EUR

–3 293

–4 931

33,2

Čistý zisk

milionů EUR

7 678

12 165

–36,9

Zisk na akcii kmenových akcií

EUR

11,62

17,67

–34,2

Zisk na akcii prioritních akcií3

EUR

11,64

17,69

–34,2

 

Poměr zisku Skupiny před zdaněním k výnosům Skupiny.

Kmenové/prioritní akcie. Zisk na jednu prioritní akcii se vypočítá rozdělením zisku potřebného k pokrytí dodatečné dividendy ve výši 0,02 EUR na prioritní akcii poměrně na jednotlivá čtvrtletí příslušného účetního období.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX xDrive60: Spotřeba elektřiny, WLTP kombinovaná: 21,9 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; třída CO2 A.

BMW M3 CS Touring: Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 10,5 l/100 km; emise CO₂, kombinované: 238 g/km (WLTP); třída CO₂: G.

BMW M5 Sedan: Spotřeba, vážená kombinovaná (WLTP): 26,8 kWh/100 km a 1,9 l/100 km (WLTP); emise CO₂ vážené kombinované (WLTP): 43 g/km; třída CO₂: G; vážená kombinovaná B.

BMW M5 Touring: Spotřeba, vážená kombinovaná (WLTP): 27,6 kWh/100 km a 2,0 l/100 km (WLTP); emise CO₂ vážené kombinované (WLTP): 45 g/km; třída CO₂: G; vážená kombinovaná B.

MINI Cooper S Cabrio: Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 6,9 l/100 km; emise CO₂, kombinované: 156 g/km (WLTP); třída CO₂: F.

Rolls-Royce Black Badge Spectre: Spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP): 23,6–22,2 kWh/100 km; emise CO2: 0 g/km; třída CO2 A; dojezd (WLTP): 530 km*.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

PressClub Information

ANNUAL CONFERENCE 2025.

Munich, 14 March 2025.

Here you can see the On-Demand Webcast of the BMW Group Annual Conference 2025.

Open Website

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Search Settings.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
German
  • Jazyk souboru přílohy
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit